Zwycięstwo!!!

W ostatnią sobotę po niezwykle wyrównanym meczu w ramach 19 kolejki 3 ligi pokonujemy 1-0 Polonię Warszawa!

Przed tym meczem wiedzieliśmy jedno, że będzie to spotkanie niezwykle zacięte w którym to o wyniku końcowym może decydować jedna skuteczna akcja, jedna chwila dekoncentracji wykorzystana przez rywala. Chcieliśmy przy okazji aby ten mecz był porywającym widowiskiem o którym wspominać będziemy przez dłuższy czas.

Sprawdziło się tylko to pierwsze stwierdzenie. Był to zacięty mecz w którym jednak walorów czysto piłkarskich nie oglądaliśmy za wiele.

Pierwsza połowa można tylko powiedzieć że się odbyła. Dobrą okazję miała w tej części gry Warszawska Polonia lecz na wysokości zadania stanął Sebastian Przyrowski broniąc groźny strzał jednego z zawodników gości.

Po zmianie stron gra nieco się ożywiła. Obydwie drużyny jakby uznały że warto powalczyć o pełną pulę. W 66 minucie szybki Mateusz Lisowski dośrodkowuje piłkę w pole karne, tam głową zgrywa ją Damian Jaroń do wbiegającego Kuby Kołaczka który mierzonym strzałem umieszcza futbolówkę w bramce strzeżonej przez Dawida Lelenia. W pierwszej swojej groźnej akcji zdobywamy od razu bramkę! Stracony gol spodowował iż Czarne Koszule mocniej zaatakowały. Taka gra odpowiadała podopiecznym trenera Chrobaka. Czekaliśmy na okazję do kontry i się doczekaliśmy. Z piłką przy nodze niczym torpeda popędził Mateusz Lisowski , przełożył sobie ją z lewej na prawą nogę, uderzył i…trafił w słupek! Szkoda, ale nadal prowadziliśmy i to my byliśmy coraz to bliżsi zwycięstwa. Doliczone przez sędziego 4 minuty gry dłużyły się niczym wieczność ale w końcu rozległ się gwizdek rozjemcy sobotniego starcia oznaczający koniec spotkania!

I w ten oto sposób zdobyliśmy kolejne 3 ważne punkty!

Punkty które pozwoliły umocnić się nam na pozycji lidera. Mamy 9 punktów przewagi nad drugą w tabeli Legionovią.

Nie patrzymy jednak na innych a tylko na siebie i na to co czeka nas w przyszłości. W sobotę zmierzymy się z kolejną silną drużyną. W Grodzisku o godzinie 15:00 zagramy ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Jedziemy dalej, bo razem tworzymy historię!!!

Puchar dla najbardziej walecznego i ambitnego zawodnika ufundowany przez kibiców Pogoni trafił tym razem do Sebastiana Przyrowskiego! Gratulujemy Przyroś!

Pogoń – Polonia Warszawa 1-0 ( 0-0 )

Bramka: Kuba Kołaczek

Mecz bez udziału publiczności

Skład Pogoni: Przyrowski, Maślanka ( ’90 Rakowski ), Zembrowski, Kobiera ( ’79 Gzieło ), Broniarek, Lisowski, Gładysz, Kołaczek, Jaroń, Urbański ( ’72 Wrzesiński ), Strzałkowski ( ’72 Jean Franco )

Skład Polonii: Leleń, Wyszkowski, Górski, Paczuk, Parobczyk ( ’70 Kujawa ), Andrzejewski ( ’64 Niewiarowski ), Marciniec ( ’79 Mosiejki ), Smuga ( ’79 Marcinho ), Wełna, Piątek, Pazio