POGOŃ GRODZISK

HISTORIA KLUBU

W czerwcu 1922 roku kilku chłopcom kopiących szmaciankę na łące i publicznym podwórku zrodziła się myśl o poważniejszej grze w piłkę nożną. Pomysł ten wsparł mieszkaniec Grodziska Mazowieckiego, Henryk Poczekalewicz, który zainicjował zebranie organizacyjne klubu, a on sam został wybrany pierwszym prezesem. 

Pierwszy klub w Grodzisku Mazowieckim przyjął nazwę K.S. „ŚWIT” Grodzisk Mazowiecki, lecz nazwa ewoluowała w ciągu kilku lat. W 1926 r. uchwałą Walnego Zebrania, zmieniono ją na Grodziski Klub Sportowy „Pogoń”. W czasie II Wojny Światowej, Pogoń zmuszona była do zawieszenia swojej sportowej działalności. Po wojnie Pogoń Grodzisk wznowiła swoją działalność jako jeden z pierwszych klubów na Mazowszu. 

 

Jeszcze nie tak dawno, największym sukcesem klubu był pierwszy awans do III ligi w 1958r. W kolejnych latach Pogoń Grodzisk grała na niższych szczeblach. W sezonie 2011/12 ponownie awansowała do III ligi, lecz przygoda z tym poziomem rozgrywkowym trwała tylko kilka lat ze względu na reorganizacje rozgrywek i spadek dużej liczby klubów, który nie ominął grodziskiego klubu. Po ponownym awansie do III ligi w sezonie 2018/2019, nikt nie spodziewał się, że za kolejne dwa lata Pogoń Grodzisk Mazowiecki osiągnie największy sukces w stuletniej historii klubu, awansując do II ligi, w której gra obecnie.  

Bez nazwy-1
STADION

© 2023 POGOŃ GRODZISK MAZOWIECKI

personel sağlık