Przed nami powrót na drugoligowe boiska. Można być zadowolonym z okresu przygotowawczego? 

Okres przygotowawczy planowany na terminie 03.01-26.02.22r. przebiegał z zakłóceniami spowodowanymi pandemią covid-19. Niestety musieliśmy przerwać treningi zespołowe w dniach 17-25.01.22r. z uwagi na dużą liczbę zachorowani. Niemniej udało nam się przeprowadzić planowane testy dla nowych zawodników, sprawdziliśmy 29 piłkarzy, oraz testy motoryczne – wydolnościowe i szybkościowe.

Czego zabrakło w okresie przygotowawczym? Zauważalne były jakieś mankamenty? Co można było zrobić lepiej? 

Ogólnie jestem zadowolony z warunków treningowych stworzonych przez zarząd klubu. Wcześniej podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu przygotowań na miejscu. Mieliśmy do dyspozycji boisko syntetyczne klubowe, boiska syntetyczne w LTC,
zagwarantowane wyżywienie w dni z treningami dwufazowymi. 
 
Rozegraliśmy tylko 4 mecze kontrolne, jeden wygraliśmy, a w trzech ponieśliśmy porażki – jakie wnioski można wyciągnąć z tych spotkań? 

Najbardziej martwi mnie mała liczba gier kontrolnych. Planowaliśmy 6 sparringów, niestety dwa bardzo atrakcyjne ( z Widzewem Łódź i Pogonią Siedlce) przepadły z uwagi na kwarantannę naszego zespołu. Głównym celem gier kontrolnych było doskonalenie wprowadzanego modelu gry i wkomponowanie do drużyny nowych zawodników. 
 
W przerwie zimowej do Pogoni dołączyło czterech nowych zawodników. Jak Trener ocenia te transfery? Nowi zawodnicy podniosą jakość zespołu i przyczynią się do utrzymania w lidze? 

Po zakończeniu rundy jesiennej planowaliśmy przeprowadzenie kilku transferów w celu podniesienia poziomu rywalizacji w zespole. Pozyskaliśmy czterech zawodników. Są to: Jakub Apolinarski (skrzydłowy), Maciej Bortniczuk (napastnik), Damian Pawłowski (pomocnik), Mariusz Sławek (obrońca). Jestem zadowolony z przeprowadzonych transferów, gdyż pozyskaliśmy młodych, dobrze wyszkolonych i zmotywowanych zawodników.
 
Czy myślicie nad jeszcze jakimś transferami? 
 
Dostrzegam potrzebę wzmocnienia zespołu na jeszcze jednej pozycji, jednak nie znaleźliśmy odpowiedniego kandydata, który spełniałby kryteria sportowe i finansowe klubu.
 
Jak sytuacja zdrowotna w Pogoni w przeddzień startu rundy wiosennej?
 
W chwili obecnej mamy jednego zawodnika kontuzjowanego Piotra Maślankę. Doznał on na treningu urazu mechanicznego po starciu z kolegą z zespołu. Rokowania medyczne są dosyć optymistyczne i liczymy na powrót Piotra na boisko w okresie ok. 2 tygodni. Pozostali zawodnicy są zdrowi. 
 
Jak  nastroje panują w drużynie przed meczem z Wisłą Puławy? Jest pełna mobilizacja?
 
Atmosfera w zespole jest dobra . Zawodnicy trenują z pełnym zaangażowaniem i wiarą w pomyślny przebieg meczów w rundzie wiosennej.
 
Czego życzyć Trenerowi i drużynie na nadchodzącą rundę? 
 
 W pierwszym rzędzie zdrowia, żeby omijały nas kontuzje i absencje z powodu kartek. Potrzebujemy również olbrzymiej determinacji i konsekwencji w dążeniu do celu jaki sobie postawiliśmy – utrzymanie w II lidze. Tradycyjnie liczymy również na wsparcie naszych kibiców. Pamiętajmy o tym, że dobry wynik sportowy jest naszym wspólnym celem.