Pionierski pomysł w naszym mieście, klasa sportowa w liceum ogólnokształcącym o profilu piłka nożna (uzupełniona zawodniczkami trenującymi siatkówkę) to szansa na zbudowanie bardziej kompletnego zawodnika.

Doświadczenie jakim dysponuje Dyrektor Akademii – Jakub Dębiec – pracujący od 18 lat w jednej z najlepszych szkół sportowych w Polsce (Szkoła Mistrzostwa Sportowego im. gen broni Władysława Andersa w Warszawie), której absolwentami są tacy sportowcy jak: Robert Lewandowski, Michał i Marcin Żewłakow, Krzysztof Bąk, Antoni Łukasiewicz, Paweł Kieszek, Przemysław Płacheta, Maksymilian Stryjek, Bartłomiej Urbański czy z innych dyscyplin jak: Paweł Zagumny, Paweł Papke, Zofia Noceti-Klepacka, Mateusz Kusznierewicz, Jakub Przygoński, Bartosz Kizierowski pozwala nam na stworzenie dodatkowej oferty uwzględniającej zindywidualizowanie procesu szkolenia na etapie szkoły ponadpodstawowej. 

Dzięki nawiązanej współpracy z Zespołem Szkół nr. 1 w Grodzisku Mazowieckim od września umożliwimy dostosowanie oferty dodatkowych treningów piłkarskich oraz motorycznych wkomponowanych w plan zajęć lekcyjnych. Taka forma pozwoli nam na jeszcze lepsze zindywidualizowanie treningów z akcentem na profil konkretnych pozycji na boisku (trening pozycyjny i grupowy) a także dodatkowo, ale bardzo ważne, specjalistyczne przygotowanie kondycyjne i siłowe, tak niezbędne przy włączaniu zawodników do treningu z seniorskimi drużynami.

Przy systematycznym “popołudniowym” treningu drużynowym mamy możliwość na realizację 8 jednostek treningowych w skali tygodnia, co 2,5 krotnie zwiększy czas jakim będziemy w stanie przez cztery kolejne lata objąć szkoleniem najzdolniejszych zawodników.

 
dzien_otwarty_23