W 33. kolejce eWINNER 2. Ligi, grodziska Pogoń zmierzy się na własnym stadionie z KKS Kalisz. Mecz zaplanowano na sobotę, 14 maja o godzinie 18:00.

Ubiegły sezon drugiej ligi zespół z Kalisza może zaliczyć do bardzo udanych, gdyż będąc beniaminkiem rozgrywek, zajęli 5. miejsce w tabeli i przystąpili do baraży o 1. Ligę. W pierwszym meczu KKS pokonał Wigry, lecz w kolejnej fazie baraży uległ Skrze Częstochowa i tym samym, kaliszanie musieli zapomnieć o marzeniach o awansie.

W październiku 2021 roku, po przegranym meczu KKS-u Kalisz z GKS-em Bełchatów zarząd klubu zwolnił Trenera Ryszarda Wieczorka, którego na stanowisku zastąpił Bogdan Zając. Dwa tygodnie temu, działacze kaliskiego klubu podjęli decyzję o zakończeniu współpracy z trenerem Bogdanem Zającem. Od tej pory, drużynę prowadzi, dotychczasowy asystent trenera, Stanisław Szpyrka.

Kaliszanie z dorobkiem 39. punktów plasują się na 13. pozycji w tabeli. Drużyna KKS-u w ostatnich tygodni nie może zaliczyć do udanych – na sześć ostatnich meczów, przegrała pięć z nich. Przełamanie nastąpiło w ostatnim meczu, kiedy to kaliszanie pokonali Garbarnie Kraków po golach Gordillo i Giela. 

Sędzią głównym sobotniego spotkania będzie Konrad Gąsiorowski z Białej Podlaskiej. Asystentami sędziego głównego będą Marek Witoń i Przemysław Golonka, a sędzią technicznym Michał Mikulski. 

Sobotnie spotkanie z KKS Kalisz będzie ostatnim domowym meczem Pogoni Grodzisk w tym sezonie – będzie to wyśmienita okazja by podziękować drużynie za cały sezon. Za walkę, trud i emocje. 

Transmisję z sobotniego spotkania będzie można obejrzeć na platformie Sportize oraz w aplikacji mobilnej eWinner.

 

33_Pogoń Grodzisk Maz._KKS 1925 Kalisz