Przed nami mecz 23. kolejki eWINNER 2. Ligi, w którym grodziska Pogoń zmierzy się na wyjeździe z 14-krotnym Mistrzem Polski, Ruchem Chorzów.

„Niebiescy” tak samo jak Pogoń to beniaminek rozgrywek. Zawodnicy trenera Jarosława Skrobacza od samego startu rozgrywek prezentowali bardzo wysoki poziom. Przez większość rundy jesiennej zajmowali drugie miejsce w ligowej tabeli, a osiągane przez nich rezultaty dały jasny sygnał, że Ruch będzie jednym z głównych kandydatów do awansu na zaplecze PKO Ekstraklasy. Na koniec ligowych zmagań w 2021 roku, Ruch Chorzów złapał lekką zadyszkę, którą wykorzystała Chojniczanka Chojnice wskakując na drugie miejsce w tabeli. 

Rywale Pogoni Grodzisk Mazowiecki przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli 12 stycznia. Podczas okresu przygotowawczego Ruch wyjechał na kilkudniowy obóz. W przerwie zimowej chorzowianie rozegrali siedem meczów kontrolnych. Pokonali Sandecję Nowy Sącz, Śląsk Świętochłowice i Podhale Nowy Targ. W meczach sparingowych z Widzewem Łódź i Skrą Częstochowa musieli uznać wyższość rywali, natomiast spotkania z GKS-em Jastrzębie i Rekordem Bielsko-Biała kończyły się remisami 2:2. Podczas trwania okienka transferowego zespół Ruchu zasilili : Vanja Marković, Paweł Żuk, Jakub Osobiński, Remigiusz Szywacz, Piotr Stępień. Z drużyną 14-krotnego mistrza Polski pożegnali się Tomasz Neugebauer, Jakub Biskup, Tomasz Dyr, Jakub Siwek, Piotr Kwaśniewski, Maciej Styrczula.

Ruch Chorzów niestety nie poprawił swojej pozycji na początku rundy rewanżowej. W pierwszym meczu po przerwie zremisowali z rezerwami Lecha Poznań 2:2, następnie wygrał w Krakowie z tamtejszą Garbarnią 0:2. Aktualnie ‘Niebiescy’ na swoim koncie zgromadzili 40 punktów, a najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole z Cichej 6 jest Tomasz Foszmańczyk, który może pochwalić się zdobyciem siedmiu bramek.

W sobotnim meczu, w drużynie Pogoni Grodzisk zabraknie trzech zawodników. Michał Gładysz, Piotr Owczarek pauzować będą za kartki, a Filip Sobiecki na jednym z ostatnich treningów doznał kontuzji kolana. Mecz z 14-krotnym Mistrzem Polski to dla zawodników z Grodziska Mazowieckiego dodatkowa mobilizacja. Wszyscy mamy nadzieje, że sobotni mecz będzie tak samo dobrym widowiskiem jak spotkanie z rundy jesiennej, w którym Pogoń Grodzisk na własnym boisku zremisowała 1:1 z Ruchem Chorzów.

 

RUCH CHORZÓW vs POGOŃ GRODZISK MAZOWIECKI – 12.03.2022 | G. 17:00 | Chorzów

 

23_Ruch Chorzów_Pogoń Grodzisk Maz.