Jutrzejszy mecz będzie ostatnim spotkaniem w karierze ikony grodziskiego sportu – Jakuba Kołaczka. Niepodważalna legenda GKS-u. Już jutro razem podziękujmy mu za te wszystkie lata spędzone w Grodzisku. O godzinie 13:00 zagramy z Mławianką Mława, która w tym sezonie jest rewelacją ligi, a przez chwilę zajmowała nawet pozycję lidera! Aktualnie drużyna Piotra Rzepki jest na czwartej pozycji w ligowej tabeli i do Pogoni traci zaledwie 3 punkty.

Ostatni raz z ekipą Mławianki mierzyliśmy się w sezonie 2016/17 na szczeblu IV Ligi grupy Północnej. Wtedy to Pogoń wygrała na jesień w meczu wyjazdowym 1-0 i zwyciężyła z takim samym wynikiem w rundzie wiosennej u siebie.

Zielono-Biali w tej rundzie są jak najbardziej fenomenem na skalę ogólnopolską. Beniaminek – bez pieniędzy i skazany na pożarcie – radzi sobie jak na razie fantastycznie. Nie dość, że punktuje, to podopieczni Piotra Rzepki strzelają jak na zawołanie. Tylko w dwóch meczach w tej rundzie nie zdołali strzelić ani jednej bramki. Warto nadmienić, że Mławianka Mława notuje serię 13 meczów wyjazdowych z rzędu, w których padło powyżej 2,5 gola, a w 12 z 15 ostatnich spotkań tego zespołu padło powyżej 3,5 bramki!

Czarną robotę w drużynie z Mławy zdecydowanie odwala Joao Odilon. 26-latek, którego narodowością jest Angola, jest w tym sezonie drugim najlepszym strzelcem ligi i pewnie goni pierwszego w tej klasyfikacji Jean Franco Sarmiento. Odilon i jedenastoma trafieniami na koncie jest najskuteczniejszym zawodnikiem w Mławiance i to jego trzeba się najbardziej obawiać. Na całe szczęście, napastnik gości w jutrzejszym meczu pauzuję za kartki.

Klasyfikacja strzelców Mławianki jest bardzo ciasna, a tuż za plecami Angolczyka swoje miejsce zajmują Mateusz Stryjewski z 7 golami i 9 asystami na koncie oraz kapitan – Maciej Rogalski – z 7 bramkami. 42-latek grał w przeszłości w takich zespołach jak Lechia Gdańsk, Podbeskidzie Bielsko-Biała czy Chojniczanka Chojnice.

Pełno ostatnich zagrań ma na koncie też Michał Stryjewski. Ofensywny pomocnik aktualnie zapakował 6 bramek rywalom oraz zagrał swoim kolegom, którzy strzelili gola aż 9 razy! Co za bramkostrzelny team!

W jutrzejszym spotkaniu Pogoń musi pójść za ciosem. Trzy zwycięstwa z rzędu dają nam aktualnie pozycję lidera tabeli. By móc przezimować aż 4 i pół miesiąca będąc na pierwszym miejscu (do grania wracamy dopiero na początku marca) trzeba wygrać mecz z Mławianką. To z pewnością nie będzie łatwe spotkanie, ale drużyna Piotra Rzepki będzie chciała zagrać ofensywnie, czym narazi się na kontry. „Najlepszą obroną jest atak” i z takim nastawieniem grają właśnie Zielono-Biali, dzięki czemu nazbierali już pokaźną sumę punktów. Rywali trzeba pokonać zarówno umiejętną grą w obronie, ale też wyprowadzając zabójcze kontry – dokładnie tak jak to pokazali zawodnicy Pogoni w ostatnim fenomenalnym spotkaniu z Bronią. Aktualnie Grodziszczanie notują serię 8 meczów bez remisu z rzędu, a w 10 z 15 ostatnich spotkań strzelali jako pierwsi gola. Dobrym prognostykiem z pewnością też jest fakt, że na 9 z 15 ostatnich spotkań Pogoń wygrała pierwszą połowę. Głowy do góry, po zwycięstwo!


________
red. Tymoteusz Janczak