W niedzielę o godzinie 12:00 grodziska Pogoń w 12 kolejce 3 ligi grupy 1 podejmie w Tomaszowie Mazowieckim miejscową Lechię. Zapowiada się na fascynujące widowisko, gdyż w każdym z trzech ostatnich meczy tych drużyn padało ponad 5 bramek! Z pewnością i 16 października nie zabraknie gradu goli czego dowodzi strzelecka forma zespołu Pogoni.

Jean Franco Sarmiento zajmuje drugie miejsce w tabeli strzelców 3 ligi grupy 1 (10 bramek – o jedną bramkę więcej zdobył Joao Odilon z Mławianki Mława) a kapitan drużyny – Damian Jaroń zapakował rywalom już 6 goli na 11 występów.

Lechia Tomaszów Mazowiecki jest niepokonana od ponad miesiąca. Ostatni raz zawodnicy drużyny z miasta, które jest od kilku lat gospodarzem mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim, przegrali 3 września z Olimpią Zambrów (0-1). Nasi niedzielni rywale od 3 meczy nie są w stanie zdobyć 3 punktów i notują passę 3 remisów z rzędu. Po ostatnim meczu zremisowanym 1-1 z Jagiellonią 2 Białystok zajmują 8 lokatę. Konieczna będzie w tym spotkaniu koncentracja aż do końcowych minut, gdyż Lechia potrafi przycisnąć w końcówce i słowa „gramy do końca” nie są przez nich rzucane na wiatr. Właśnie podczas ostatnich zawodów z rezerwami ekstraklasowej Jagielloni nasi rywale zdobyli rzutem na taśmę bramkę dającą jedno oczko w 84 minucie.

Z pewnością z zespołu rywali trzeba będzie uważać na obrońcę Kamila Cyrana. Zanotował on w tym sezonie aż 7 bramek na 11 ligowych występów. Doświadczony 32-letni defensor od lat stanowi o sile zespołu z województwa łódzkiego. Warto zanotować też fakt, że w zespole trenera Mateusza Milczarka znajduje się wypożyczony ze Stali Mielec obrońca Adrian Skrzyniak. Ten 21-letni obrońca rozegrał dotychczas 96% minut (947 minut), w tym za każdym razem wychodził w pierwszym składzie, oraz zdobył 2 bramki.

Nasza Pogoń musi się odkuć po ostatniej wpadce z Pelikanem Łowicz. Na pewno w szatni zespołu Mateusza Dudka da się wyczuć chęć pokazania, że był to tylko jednorazowy występek a drużyna wyciągnie z tego spotkania wnioski i nadal będzie się liczyła w wyścigu o awans do eWinner 2 Ligi. Zwycięstwo w tym spotkaniu powiększy naszą zdobycz punktową i tym samym zrównamy się punktami z Legionovią i Świtem. Na szczególną uwagę zasługuje forma naszego snajpera Jean Franco Sarmiento. Mamy nadzieje, że utrzyma on swoją strzelecką passę i poprowadzi nas do zwycięstwa w Tomaszowie Mazowieckim.

red. Tymoteusz Janczak