Wojciech Kalinowski: W każdym meczu 3 punkty

Przygotowania do rundy wiosennej pomału dobiegają do końca. Jak myślisz, udanie przepracowaliście ten okres?

Zaliczyliśmy delikatny falstart spowodowany pozytywnymi wynikami testu na COVID na początku stycznia, jednak mamy świadomy zespół i nawet pracując indywidualnie nie wypadliśmy z formy fizycznej. Na treningach nie brakuje piłkarskiej jakości, a okres przygotowawczy przebiegł zgodnie z planem.

Jak oceniasz mecze kontrolne i nowych zawodników, którzy pojawili się w drużynie? Nowi zawodnicy będą wartością dodaną do zespołu?

Mecze kontrolne to dobry czas weryfikację formy ale uważam że w każdym meczu główną role odgrywały założenia taktyczne i to czy je odpowiednio realizowaliśmy. To tez odpowiedni moment na wprowadzanie jakiś zmian. Każdy z nowych zawodników prezentuje wysoki poziom umiejętności. Wzmocnienia w tym okienku zwiększyły poziom rywalizacji na pozycjach. Na mnie działa to motywująco i jestem zdeterminowany żeby walczyć o skład, ponieważ podniesie to moje umiejętności. I mam nadzieje ze przeniesie się na to zespół oraz przede wszystkim zwycięstwa w lidze.


Pozytywne nastawienie to często składowa sukcesu. Jakie nastroje panują w szatni przed startem rozgrywek?

Jeśli atmosfera weryfikowana była przez tabele to walczylibyśmy o awans. Pół żartem pół serio oczywiście, ale jesteśmy grupą ambitnych ludzi, którzy są zdeterminowani aby zrealizować cel. Zdajemy sobie sprawę jaka robota nas czeka. Bardzo chcemy zostawić 2 ligę w Grodzisku i zrobimy wszystko żeby tak było.

Powiedz, które zespoły będą najgroźniejszymi przeciwnikami w walce o utrzymanie? A może to jednak Pogoń Grodzisk będzie jedną z najgroźniejszych drużyn w lidze?

Nie patrząc na tabele chcemy zdobywać w każdym meczu 3 punkty.

Personalnie, masz jakieś cele na wiosnę?

Tak, chce być w pełni zdrowy i być cały czas do dyspozycji Trenera Chrobaka. To dla mnie bardzo ważne. Jeśli będę zdrowy, będę w formie, jeśli będę w formie to podniosę swoje statystki dwukrotnie i pomogę utrzymać Pogoń w 2 lidze.

Dziękuje za rozmowę! Powodzenia na boisku i dużo zdrowia!

Dziękuje bardzo.

© 2023 POGOŃ GRODZISK MAZOWIECKI

personel sağlık