W najbliższą sobotę o godzinie 15:00 przy M4 zagrają spadkowicze z eWinner 2 Ligi. Grodziska Pogoń podejmie zespół znad Drwęcy czyli Sokół Ostróda. W zeszłym roku obie te drużyny mierzyły się na 3 poziomie ligowym, lecz zawsze wygrywał zespół gości. Jak na razie to gospodarze 13 kolejki 3 ligi grupy 1 radzą sobie lepiej niż goście, którzy zajmują aktualnie 11 lokatę.

HISTORYCZNE POJEDYNKI

W trzech ostatnich pojedynkach to Sokół był dwa razy górą. W sezonie 2019/2020 3 ligi gr.1 pokonał nas u siebie 1-2. Rewanżu nie rozegrano z powodu zagrożenia epidemiologicznego. Na kolejne spotkanie przyszło nam poczekać tylko jeden sezon. W zeszłym roku w rozgrywkach eWinner 2 Ligi na jesień ograliśmy naszych rywali 2-0 a na wiosnę musieliśmy uznać wyższość przeciwnika 1-3.

SOKÓŁ OSTRÓDA I JEGO HISTORIA

Zespół z pojezierza Mazurskiego został założony w 1945 roku. Nie święcił za dużych triumfów, a jak dotąd największym sukcesem drużyny było zajęcie czwartego miejsca w rozgrywkach III ligi (wtedy był to trzeci poziom rozgrywkowy) w sezonie 83/84. W 2011 został otwarty nowy stadion w Ostródzie na 4998 miejsc, który miał posłużyć jako baza treningowa podczas Euro 2012, lecz niestety żadna reprezentacja z niego nie skorzystała. Jednym z najbardziej znanych wychowanków zespołu z Ostródy jest grający w Hellasie Verona Paweł Dawidowicz. Obecnie trenerem pierwszej drużyny jest Janusz Bucholc.

FORMA ZESPOŁU ZNAD DRWĘCY

Sokół Ostróda w tym sezonie był typowany w gronie faworytów do awansu. Na razie tak się nie dzieje, gdyż młodzi podopieczni (średnia wieku 21,4) trenera Janusza Bucholca zajmują niesatysfakcjonujące 11 miejsce w tabeli. Szczególnie mecze na obcym terenie idą sokołom fatalnie, gdyż na 6 spotkań wygrali zaledwie jedno. Ze statystyk możemy też zobaczyć, że nasi sobotni goście najczęściej tracą ale też strzelają bramki w minutach 61-75 (7 strzelonych i 8 straconych). W ich meczach pada średnio 3,58 gola! Nierówna forma i trzecia najgorsza obrona w lidze sprawia, że w sobotę to Pogoń będzie uznawana za zdecydowanego faworyta tego pojedynku.

NA KOGO UWAŻAĆ

Najwięcej goli (7) w tym sezonie strzelił Łukasz Święty – 22-letni ofensywny pomocnik grający z numerem 10 na plecach. Ten mierzący 1,80 metra prawonożny zawodnik jest jednocześnie kapitanem zespołu z Mazur. Na szczególną uwagę zasługuje również Dawid Kasprzyk – środkowy napastnik Sokoła zdobył w tym sezonie już 5 bramek i asystował przy 3. Na pewno będzie stanowił zagrożenie dla obrońców grodziskiej Pogoni.

FORMA WOJOWNIKÓW Z M4

Po 10 spotkaniach bez porażki podopieczni Mateusza Dudka złapali mały dołek formy i przegrali z niżej notowanymi rywalami. Porażki 1-2 z Pelikanem Łowicz oraz 0-3 z Lechią Tomaszów Mazowiecki nie napawają optymizmem. Statystyki naszych meczów domowych to 2 zwycięstwa, 2 remisy i jedna porażka. Najczęściej bramki strzelamy między 31 a 45 minutą (6 goli). W meczach Pogoni pada średnio 3,17 bramki na mecz. Z pewnością w sobotę nie będzie to łatwy pojedynek dla naszej drużyny, ale na pewno będzie obfitował w gole.

 

red. Tymoteusz Janczak