W wyjazdowym meczu 21. kolejki 3. Ligi, Pogoń Grodzisk Mazowiecki wygrała z Olimpią Zambrów, 5:0. Dla Pogoni Grodzisk Mazowiecki strzelali Michał Wrzesiński Kacper Gzieło, Damian Jaroń i Aleksander Gajgier.

Już w 10. minucie spotkaniach, Jakub Apolinarski dopadł do prostopadłej piłki wyprzedzając obrońce Olimpii i zagrał w pole karne gdzie czekał już Wrzesiński, który skierował futbolówkę do siatki. Na kolejne trafienie Pogoni, czekaliśmy do 28. minuty. Damian Jaroń przeprowadził widowiskową szarże od połowy boiska na bramkę rywala. Mijał jak tyczki kolejnych zawodników z Zambrowa i strzałem lewą noga przy krótszym słupku umiejścił piłkę w bramce. W ostatnich sekundach pierwszej połowy, z rzutu rożnego dośrodkowywał Patryk Kamiński.

W zamieszaniu, piłka odbiła się od jednego z zawodników i bramkarz gospodarzy musiał instynktownie interweniować. Interwencja niestety nie była skuteczna, bo odbita przez bramkarza piłka trafiła pod nogi Aleksandra Gajgiera, który wykorzystał prezent i zdobył swojego pierwszego gola w barwach Pogoni. W drugiej połowie Olimpia Zambrów próbowała odmienic losy spotkania, lecz przeprowadzane ataki nie przynosiły żadnego skutku. Z upływającymi minutami, gospodaże wychodzili coraz wyżej i to zemściło się w ostatnich minutach meczu. Najpierw po sprytnym rozegraniu rzutu rożnego Kacper Gzieło wpakował piłkę do siatki, a już dwie minuty później po kontrataku Pogoni, strzałem z linii pola karnego popisał się Wrzesiński, który zdobył swoją drugą bramkę tego dnia.

W grodziskiej drużynie, swój oficjalny debiut w pierwszym zespole zaliczył wychowanek naszej Akakademii, Szczepan Łoś. W 90 minucie na placu pojawił się też Kamil Skok, dla którego były to pierwszy mecz w barwach Pogoni po przyjściu zimą z Sokoła Ostróda. Dla Pogoni Grodzisk Mazowiecki było to 8 wyjazdowe zwycięstw w tym sezonie.

———————–

Bramki: 10’ Wrzesiński, 28’ Jaroń, 45’ Gajgier, 84’ Gzieło, 86’ Wrzesiński

Żółte Kartki: 31’ Pazio – 86’ S. Łoś

Olimia Zambrów: Kanclerz – Ciborowski, Parobczyk (46’ Głowicki), Jastrzębski (46’ Piatov), Jakimiuk (46‘ Pociecha), Malinowski, Radecki, Bayer (46’ Łydkowski), Kiczuk, Bykowski, Pazio

Pogoń Grodzisk Mazowiecki: Małecki – Budcniki, Łoś, Gajgier, Apolinarski, Gzieło (85’ S. Łoś, Dias (90’ Skok), Keller (70’ Kołaczek), Kamiński (70’ Gedek), Jaroń, Wrzesiński (90’ Wójcicki)