Zrobić kolejny krok

W sobotę 5.11. w Grodzisku Mazowieckim zmierzymy się z Bronią Radom. Broniarze nie radzą sobie w tym sezonie najlepiej, grają w kratkę, ale są za to skuteczni. Na pewno nie możemy lekceważyć żadnego rywala po ostatnich trzech porażkach z rzędu. Przed podopiecznymi Mateusza Dudka staje duża szansa, by postawić kolejny krok do awansu (do lidera tracimy zaledwie dwa punkty) oraz by pokazać, że ostatni dołek formy to tylko wypadek przy pracy.

HISTORYCZNE POJEDYNKI
Ostatnie pięć meczy Broni przeciwko Pogoni to 3 zwycięstwa rywali i 2 zwycięstwa Grodziszczan. Ostatni raz z zespołem RKP mierzyliśmy się 23 sierpnia 2020 roku. Wtedy to Pogoń u siebie rozgromiła rywali 5 do 0. Dwie bramki zanotował Michał Strzałkowski, a jedną Kacper Gzieło. Sięgając dalej nasze pojedynki nie były nam w smak. Porażka 0-2 u siebie w sezonie 19/20 (rewanżu nie rozegrano wskutek epidemii covid) oraz 0-1 i 2-3 w 15/16 nie napawają optymizmem. Warto zaznaczyć, że sezon wcześniej ograliśmy Broń aż 5-2 przy Mokronoskich 4, ale w rewanżu dostaliśmy bramkę w plecy i wracaliśmy z podkulonymi ogonami. Broniarze zawsze byli dla nas niewygodnymi rywalami, ale tym razem mamy nadzieję, że to nasi sobotni rywale wrócą na tarczy!

  • Pogoń Grodzisk – Broń Radom (5-0) 23.08.2020

  • Pogoń Grodzisk – Broń Radom (0-2) 07.09.2019

  • Pogoń Grodzisk – Broń Radom (0-1) 04.05.2016

  • Broń Radom – Pogoń Grodzisk (3-2) 27.09.2015

  • Pogoń Grodzisk – Broń Radom (5-2) 09.05.2015


FORMA ZAWODNIKÓW FABRYKI BRONI „ŁUCZNIK”
Podopieczni Michała Pulkowskiego, który pracuje w Radomiu od lipca tego roku, grają w tym sezonie w kratkę. Aktualnie zajmują 11 pozycję z dorobkiem 19 oczek. Zdecydowanie lepiej punktują w meczach domowych, gdzie w tabeli spotkań rozgrywanych u siebie zajmują 3 miejsce (4W-2R-2P)! Na wyjazdach idzie im zdecydowanie gorzej (1W-2R-3P). Warto zaznaczyć, że Broń nie odpuszcza w końcowych minutach i wtedy podkręca tempo (12 bramek zdobytych po 61 minucie). Ogólnie rzecz biorąc nasi rywale są bardzo bramkostrzelni. Średnio w ich meczach pada 3,57 bramki, w aż 72% spotkań można obejrzeć ponad 2,5 gola, a gdy wygrywają, to w meczu oglądamy co najmniej 4 lub więcej bramek. Broń stara się grać piłką i kreować akcje bramkowe. Zapowiada się nam festiwal bramek, ciekawe tylko która drużyna strzeli ich więcej!

GRALI W PRZECIWNYCH BARWACH
Aktualnie w Broni (z dorobkiem jednej bramki i czterech asyst) gra prawy napastnik Wojciech Kalinowski. Z pewnością kibice kojarzą go z zeszłego sezonu, gdy to występował w Pogoni w eWinner 2 lidze. Kolejnym piłkarzem, który reprezentował nasze barwy jest Sebastian Kobiera (13 meczy w tym sezonie).

UWAGA: NIEBEZPIECZEŃSTWO!
W tym sezonie ofensywa Broni rozkłada się na kilku zawodników. Marcin Szymczak – ofensywny pomocnik grający z ósemką na plecach strzelił w tej rundzie już 6 bramek na 14 możliwych meczy. Reszta drużyny również nie zawodzi. Środkowy napastnik Michał Kielak zaserwował rywalom już 5 goli, a lewy pomocnik Bartłomiej Nowak umieścił piłkę w siatce tak samo pięć razy. Zagrywać piłkę każdy potrafi, ale jak sami dobrze wiecie Wojtek Kalinowski robi to najlepiej i w tym sezonie zanotował już 4 asysty i jedną bramkę. Nasza obrona musi mieć się na baczności i być skoncentrowana przez pełne 90 minut.

MY SIĘ DOPIERO ROZKRĘCAMY!W ostatnim wyrównanym meczu Pogoń pokonała Ursus 2-1 po dwóch bramkach naszego talizmanu – Jean Franco Sarmiento. To właśnie na nim opiera się nasza ofensywa i w dużej mierze dzięki jego skuteczności strzelamy na mecz średnio 1,71 bramki. Tak Kolumbijczyk skomentował swój ostatni występ i przygotowania do sobotniego meczu:

Przed zawodnikami Mateusza Dudka nie lada wyzwanie. Historia naszych pojedynków z Bronią nie jest zbyt pozytywna, ale nie czas patrzeć na historię. Pora wziąć się w garść, zagrać dobry mecz i zgarnąć 3 oczka!

 

red. Tymoteusz Janczak

© 2023 POGOŃ GRODZISK MAZOWIECKI

personel sağlık