Już jutro na Stadionie Miejskim w Grodzisku Mazowieckim, odbędzie się kolejny mecz w ramach eWINNER 2. Ligi. W 30. kolejce, Pogoń Grodzisk Mazowiecki, zmierzy się z Garbarnią Kraków. 

Drużyna z Krakowa, mimo słabej zdobyczy punktowej na wiosnę, jest jednym z kandydatów do gry w barażach o awans na zaplecze PKO Ekstraklasy. Garbarnia w ostatnim czasie zdobywała punkty głównie na wyjazdach. W Krakowie strzeliła tylko jednego gola w 5 ostatnich meczach przegrywając 3 z nich, a w dwóch remisując. Krakowianie ostatni raz zwyciężyli przed własną publicznością w grudniu zeszłego roku. W meczach wyjazdowych idzie im o wiele lepiej – wiosną na wyjeździe Garbarnia wygrała 2 mecze.  

Garbarnia Kraków aktualnie zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 41 punktów, a ich bilans bramkowy to 38:32. Najlepszym strzelcem gości jest Michal Klec, który do tej pory zdobył 8 bramek. Garbarnia Kraków w ubiegły weekend zremisowała na własnym boisku 0:0 z Olimpią Elbląg.

Sędzią głównym spotkania będzie Mariusz Myszka ze Stalowej Woli. Asystentami będą Katarzyna Wójs i Marek Witoń, a sędzią technicznym Mateusz Jenda. Dla sędziego głównego będzie to 8 mecz, który sędziuje w tym sezonie w eWINNER 2. Mariusz Myszka sędziował jesienny mecz grodziskiej Pogoni, która na własnym boisku mierzyła się z Hutnikiem Kraków.

W poprzednim spotkaniu rozgrywanym w Krakowie, Pogoń Grodzisk przegrała 2:1 z Garbarnią Kraków. Jedyną bramkę dla grodziszczan zdobył Damian Jaroń wykorzystując rzut karny.

fot. Garbarnia Kraków